Real time web analytics, Heat map tracking
21березня

Увага:огляд можливостей для журналістiв та громадськості.

Незабаром стартують ряд міжнародних та  всеукраїнських конкурсів.

Конкурс відео на тему енергозбереження від Представництва ЄС в Україні

Представництво ЄС оголошує прийом відеоробіт для конкурсу в рамках щорічного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України». Найкращі відео ролики будуть відзначені спеціальними призами та дипломами від Представництва ЄС в Україні, а кожен учасник отримає сувенір.

Цього року Представництво пропонує зосередитись на темі енергозбереження і його важливості як у побуті українці, так і для благополуччя усієї країни. Роботи приймаються у двох категоріях: професіоналів (ті, що мають освіту та професійний досвід у сфері виробництва відео) та аматорів. 

Вимоги до відео:

• Тривати менше 3-х хвилин;

• Бути оригінальним та не використовувати чужу інтелектуальну власність;

• Відповідати тематиці енергозбереження та/або європейської інтеграції України

Прийом робіт триватиме до 23 травня. З 23 травня по 5 червня 2017 року переможці конкурсу будуть обрані членами журі, серед яких радник з питань преси та інформації Представництва ЄС, Вікторія Давидова, гендиректор «Артхаус Трафік», Денис Іванов, екс-головний продюсер «Нового каналу», Оксана Панасівська та засновник PIN-production, Юрій Панін. 

У червні переможці будуть оголошені на сайті проекту www.euroquiz.org.ua.

Детальну інформацію можна знайти на сторінці конкурсу http://euroquiz.org.ua/video-contest.

Проект «ЄС: вибір молодого покоління України" є ініціативою та фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні.


ІІІ Стипендіальна програма для ВПО

Київська ініціативна група Альпбаха оголошує про початок ІІІ Стипендіальної програми для внутрішньо переміщених осіб. Дедлайн - 31 березня 2017 р.

Це щорічна стипендіальна програма, яка проводиться з метою надання унікальної можливості для молоді взяти участь у найстарішому європейському форумі – Європейському Форумі Альпбах, який проходить з 16 серпня по 1 вересня 2017 р. у мальовничому селищі Альпбах, Австрія. 

Європейський Форум Альпбаха складається із семінарського тижня та серії симпозіумів, учасниками яких є викладачі одних із найкращих європейських, британських та американських університетів, Нобелівські лауреати, представники вищих інституцій ЄС, політики, журналісти і представники бізнесу. Семінари та симпозіуми проводяться на теми, які стосуються сфери міжнародного права, політики, економіки, фінансів, інновацій в технічних та точних наук, IT, медицини, охорони здоров’я, енергетики, навколишнього середовища, тощо. Програма Європейського Форуму Альпбах розміщена на сайті https://www.alpbach.org/en/forum2017/

Стипендія покриває участь і програмі Форуму, навчальні матеріали, посібники для семінарського тижня та програми симпозіумів, проживання зі сніданком, добові у розмірі, вечері під час прийомів, транспортні витрати з України до Австрії, оформлення Шенгенської візи, без оплати вартості консульського збору в посольстві Австрії. 

Учасники Стипендіальної програми повинні відповідати наступним критеріям: 

 • громадяни України; 
 • студенти 1-6 курсів, випускники, науковці, аспіранти, молоді спеціалісти, представники громадських організацій, які є внутрішньо переміщеними особами з Донецької, Луганської областей, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, або досі проживають на цих територіях; 
 • особи віком від 18 до 30 років включно; 
 • особи, які володіють англійською мовою, рівень якої має бути не нижче B1 (intermediate level). Знання німецької, або іншої мови країни-члена Європейського союзу може вважатись перевагою, але не є обов’язковим. 

Участь в Конкурсі можуть брати лише особи, які раніше жодного разу не приймали участі в програмі ЄФА. 

Перелік документів, необхідних для участі у конкурсі: 


1) мотиваційний лист за встановленим зразком, складений англійською мовою (додаток 1) (до 2 сторінок формату А4, 12 шрифт Times New Roman, розширення .doc); 

2) резюме (CV) за встановленим зразком, складене англійською мовою та обов’язково із доданою фотографією (додаток 2) (до 2 сторінок формату А4, 12 шрифт Times New Roman, розширення .doc); 

3) сканована довідка з місця навчання, у разі закінчення вищого навчального закладу – сканований диплом, довідка з місця роботи; 

4) у разі наявності – сканована довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» та постанови Кабінету Міністрів України «Про облік внутрішньо переміщених осіб»; 

5) відеозапис, на якому учасник дає відповідь на два питання: «Why I am the best candidate for a scholarship» та «How Ukrainian soft power can help meet international challenges». Хронометраж відеозапису до 3 хвилин, формат – MP4. 

Весь перелік документів та відеозапис, зазначений вище, необхідно відправити на електрону адресу ГО «КІГА» Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її." target="_blank">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 23:59 31 березня 2017 року. Для зручності у роботі, просимо документи та відеозапис не архівувати.

За результатами опрацювання отриманих документів, з 17 квітня по 30 квітня 2017 року передбачається проведення співбесід з відібраними учасниками. Оголошення фінальних результатів відбору відбудеться 15 травня 2017 року. 

У разі виникнення питань: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її." target="_blank">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..


Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2017»

Cтартує II Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2017», який ініціюють онлайн-ресурс AgroPortal.ua та Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ). Проект покликаний сприяти розвитку дрібного і середнього бізнесу на селі, а також нагадати про історико-культурну спадщину українського села. Дедлайн - 15 травня 2017 року.

Мета проекту: сприяти розвитку дрібного і середнього бізнесу на селі, сільських територій і громад, популяризувати життя в селі, нагадати про історико-культурну спадщину українського села.

Період проведення: квітень-вересень 2017 року.

Етапи проведення

 • З 3 квітня по 15 травня - прийом заявок (заявку може надіслати кожен охочий).
 • З 16 по 31 травня - перший етап конкурсу - півфінал - члени експертної ради визначать 20 сіл-претендентів.
 • З 1 червня по 16 липня - «Неймовірний сільський автопробіг». Журналісти AgroPortal.ua відвідають кожне з 20 сіл.
 • З 16 липня по 16 серпня - другий етап конкурсу - фінал: на сайті AgroPortal.ua буде проходити онлайн-голосування. Паралельно з онлайн-голосуванням кожен член експертної ради виставить оцінки селам-конкурсантам*.
 • З 16 по 23 серпня редакція AgroPortal.ua зведе всі оцінки воєдино.
 • 24 серпня на сайті AgroPortal.ua буде оголошено переможців, дату і місце нагородження.

Вимоги до села-претендента

 • Коротко написати про «родзинку» села, обґрунтувати, чому саме це село може претендувати на звання «Неймовірне село України 2017». Текст не більше 1 тис. знаків з пробілами.
 • Обов'язково вказати: ПІБ, контактний телефон і місце роботи того, хто подає заявку на конкурс (для уточнення даних, якщо це буде необхідно).
 • Фото і відеоматеріали - за бажанням.
 • Заявки надсилайте на пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. із зазначенням в темі листа назви села або заповнюйте онлайн.

До плей-листа конкурсу увійдуть найнеймовірніші села, заявки можна надсилати в формі есе або замальовки, це підвищить ваші шанси. Організатори залишають за собою право не інформувати тих учасників конкурсу, які не пройдуть конкурсний відбір.

Призовий фонд II Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2017» між переможцями (переможцем вважається село, а не конкретна людина, яка надіслала заявку на конкурс) буде розподілено наступним чином: перше місце - 50%, друге місце - 20%, третє місце - 10% , 20%, що залишилися  від загальної суми призового фонду, буде рівномірно розподілено між 4-6 місцями.

Під призом мається на увазі сертифікат на певну суму з подальшою закупівлею для села організаторами необхідного інвентарю.

Детальніше про конкурс можна дізнатися тут.


Історичний конкурс «Непізнана історія мого краю»

Український католицький університет проводить V Всеукраїнський історичний конкурс для старшокласників «Непізнана історія мого краю. Досягнення жителів моєї місцевості». Дедлайн - 26 березня 2017 р.

Роботи можуть подавати учні 9-11 класів. Обсяг текстового матеріалу не повинен перевищувати три сторінки (А4, одинарний інтервал).

На розгляд журі слід подати проект, який розкриває винаходи, досягнення, творчість, відкриття людей з рідного міста, села, містечка, району, області де проживає конкурсант, або який йому відомий.

Роботи учасників буде оцінювати журі конкурсу:

-          Орест Лильо (доцент кафедри Нової і новітньої історії України Українського католицького університету, кандидат історичних наук);

-          Микола Кацюба (заступник директора Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти);

-          Іванна Бородчук (директор Львівської обласної Малої академії наук учнівської молоді);

-          Вахтанг Кіпіані (журналіст, головний редактор порталу «Історична правда»).

Учасникимають надіслати свої роботи до 26 березня 2017 року. Роботи приймаються за адресою: вул. І. Свенціцького 17, м. Львів, 79011 (тема листа: «Історичний конкурс») або ж на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (тема листа «Історичний конкурс»). Фінал конкурсу відбудеться 8 квітня 2017 року.

До листа додається анкета учасника (Додаток 1), умови участі у конкурсі (Додаток 2), рекомендація для підготовки до написання робіт учасникам конкурсу (Додаток 3) та положення про конкурс (Додаток 4). Учасники конкурсу можуть звернутися до організаторів за порадою, як найкраще обрати тему та підготувати своє дослідження. Для цього слід написати листа на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (тема листа “Історичний конкурс»).

Кращі роботи будуть опубліковані на порталі «Історична правда». Усі учасники конкурсу отримають пам’ятні грамоти. Призери конкурсу отримають грошовий приз, який покриє вартість одноденної екскурсії в одне з давніх історичних міст України на вибір, наприклад, Київ, Львів, Дніпро, Харків, Чернігів, Одесу, Рівне, Чернівці.

Детальна інформація про конкурс на сайті Українського католицького університету - http://vstup.ucu.edu.ua/mozhlivosti/nhistory-2017/.


Міжнародний конкурс відео з енергозбереження для школярів

Міжнародний проект SPARE оголошує конкурс відеокліпів з енергозбереження. До участі у конкурсі запрошуються школярі віком до 17 років. Дедлайн - 1 квітня 2017 р.

SPARE, шкільний проект з раціонального використання ресурсів та енергії, запрошує молодь віком до 17 років взяти участь у конкурсі відеокліпів #Domorewithless2017!

Основна мета проекту SPARE – скорочення викидів парникових газів та пом’якшення небезпечних наслідків зміни клімату. Швидше і дешевше всього цього можна досягти шляхом більш ефективного використання енергії. Один зекономлений кіловат енергії набагато цінніший за вироблений. Можливості більш ефективного використання енергії в нашому повсякденному житті безмежні, а зміна звичок не означає зниження комфорту і якості життя!

Умови конкурсу:

1. Використовуй свою уяву та творчість – малюй, роби презентації, будуй, печи, грай, співай, виступай з промовами – роби все, що висловлює  ідею енергозбереження та протидії зміни клімату, знімай це на відео та збирай лайки на YouTube. Використовуй гумор або будь серйозним. Тобі не потрібно ніякого спеціального обладнання, досить і камери на телефоні.

Відео має бути не довше 3 хвилин, і воно повинно відповідати на одне або кілька наступних питань:

– Як нам жити краще і веселіше, але при цьому використовувати менше енергії і ресурсів?

– Як ми можемо допомогти нашим друзям, колегам, батькам, сусідам, політикам зрозуміти, що можна «робити більше, але використовувати при цьому менше енергії»?

– Що саме зробив ти для того, щоб зробити більше, використовуючи менше енергії?

2. Завантажуй своє відео на YouTube:

Назва відео має бути в такому форматі:

НАЗВА ВІДЕО #DOMOREWITHLESS2017 # НАЗВА КРАЇНИ – латинськими літерами.

Наприклад, BE ENERGY EFFICIENT #DOMOREWITHLESS2017 #UKRAINE.

В описі до відео вкажи інформацію про себе: І) назва відео, ІІ) ім’я (імена) та прізвище (прізвища) творців, ІІІ) номер і адресу вашої школи (місто / село, країна), ІV) відео створено спеціально для конкурсу SPARE.

Став кілька хештегів – вони допоможуть тобі зробити  відео більш популярним!

Надішли інформацію про себе та посилання на відео на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. та Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

В тексті листа вкажи: І) назву відео, ІІ) ім’я (імена) та прізвище (прізвища) творців, ІІІ) вік, ІV) адреса школи (місто / село) , V) країну проживання.

ВАЖЛИВО: в разі відсутності цієї інформації  відео НЕ БУДЕ прийнято для участі в конкурсі!

3. Поширюй своє відео, ділись ним в соціальних мережах та збирай лайки на YouTube!

4. Останній термін завантаження відео – 1 квітня 2017 р.

Всі відео беруть участь в міжнародному етапі конкурсу. Конкурс проводиться, як серед творців відео зі SPARE-країн, так і з будь-яких інших. 20 відео, які набрали найбільше переглядів і лайків на YouTube, будуть оцінюватися журі міжнародного фіналу. 

Міжнародне журі буде оцінювати відео за наступними критеріями:

 • Чи правильна інформація показана в відео, чи відповідає вона темі конкурсу.
 • Оригінальність.

Переможець\ця  міжнародного етапу конкурсу буде оголошений\на до 1 травня 2017р.  

Найкраще відео отримає нагороду в 300 євро. Відео, що зайняли друге і третє місце, отримають, відповідно, 200 і 100 євро. 


Конкурс «Яка прекрасна наша планета!»

Асоціація музеїв космонавтики України, спільно з партнерами, оголошує прийом робіт на ІІ-й Міжнародний відкритий конкурc творчих робіт, присвячений першому  польоту  людини в космос «Яка прекрасна наша планета!». Дедлайн - 30 березня 2017 р.

Цьогоріч тематика конкурсу охоплює цифрове мистецтво - учасники можуть спробувати свої сили в комп’ютерній графіці та живописі, мультимедіа презентаціях.

Цілі та завдання конкурсу:

- популяризація досягнень світової космонавтики;

- підвищення інтересу творчої молоді до космонавтики;

- залучення учнів до вивчення і використання сучасних інформаційних і мультимедійних технологій;

- виховання екологічної культури та відповідальності за планету Земля.

Учасники конкурсу:

Вікові групи:    5-9 років, 10-14 років, 15-18 років.

Теми:

 • освоєння космічного простору: історія, сучасність, майбутнє;
 • «Життя на орбіті»;
 • космічна наука та техніка;
 • краса і гармонія Космосу і планети Земля;
 • фантазії на тему «Таємниці Всесвіту».

Прийом робіт на конкурс проводиться з 20 лютого до 30 березня 2017 року на електронну адресу Оргкомітету: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..


Міжнародний фестиваль-конкурс фото-, теле-, радіо- та друкованої журналістики «Матриця»

19-23 червня  2017 року в м. Вільнюсі (Литовська Республіка) відбудеться Міжнародний фестиваль-конкурс фото-, теле-, радіо- та друкованої журналістики «Матриця»!

Фестиваль проводитиметься з метою підтримки й розвитку журналістики в Україні; поширення  високих стандартів журналістської професії;  популяризації надбань української національної культури на міжнародному рівні.

У Фестивалі братиме участь учнівська та студентська молодь, викладачі, професійні журналісти, члени громадських організацій України та Литви.

Номінації Фестивалю: «Відеоролик» (сюжет), «Фотографія»,  «Радіосюжет», «Друковане слово».

Учасниками Фестивалю є діти і молодь віком від 10 до 35 років. Заявки на участь у Фестивалі приймаються до 19 травня 2017 року на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..


Прес-тур до Верховної Ради України для регіональних журналістів

Український кризовий медіа-центр запрошує взяти участь у дводенному прес-турі до Києва, під час якого Ви ознайомитесь із роботою законодавчого органу України – Верховною Радою України. Дедлайн - 23 березня 2017 р.

Ви відвідаєте пленарне засідання та засідання комітетів ВРУ. Зможете поставити запитання народним депутатам України, дізнатися про особливості законодавчого процесу та спілкування в кулуарах, про реформування регламентних процедур та роботу колег центральних ЗМІ. Програма прес-туру також передбачає тренінги для учасників.

Детальна програма буде надіслана додатково.

До участі запрошуються редактори та журналісти із Львівської, Одеської, Запорізької, Дніпропетровської та Чернівецької областей, які висвітлюють політичні теми та цікавляться роботою органів державної влади та місцевого самоврядування.

 

Участь у прес-турі є безкоштовною. Витрати на проїзд (поїздом або автобусом за наявності оригіналів квитків), проживання та харчування компенсуються організаторами.

Кількість учасників прес-туру обмежена.

Для участі просимо заповнити анкету за посиланням до 19-00 23 березня 2017 року.

Підтвердження участі відібрані учасники отримають 24 березня до 19-00.

За додатковою інформацією звертайтеся, будь ласка, до Юлії Тьоткіної за телефоном +38 067 791 59 20 або електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..


В категорії Оголошення