жовтня

Як працює Укрпошта на Житомирщині

Публічне акціонерне товариство «Укрпошта» (ПАТ «Укрпошта») утворене з 1 березня 2017 року Міністерством інфраструктури України шляхом перетворення Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.03.2011 №265-р.

Товариство утворене відповідно до вимог Цивільного кодексу України, Господарського кодексу України, Закону України «Про акціонерні товариства», Закону України «Про управління об’єктами державної власності», порядку перетворення державного унітарного комерційного підпримства в акціонерне товариство.

100 % акцій ПАТ «Укрпошта» належить державі. Товариство є комерційним підприємством, метою його діяльності є одержання прибутку від здійснення господарської діяльності.

До структури ПАТ «Укрпошта» входять філії – дирекції, які не є юридичними особами та здійснюють свою діяльність на підставі Положення про них. Житомирська дирекція є однією з філій ПАТ «Укрпошта».

З метою надання послуг поштового зв’язку користувачам у всіх населених пунктах області станом на 01.09.2018 р. Функціонує 527  од. відділень поштового зв’язку (ВПЗ), з яких переважна кількість знаходиться у сільській місцевості – 379 од., стаціонарних у містах – 109 од., пересувних – 39 од..

Середньооблікова чисельність штатних працівників за 8 місяців поточного року становить 2 744 одиниці.

Завантаженість працівників залежить від обсягів виконуваних ними робіт. Зважаючи на тенденцію до постійного зменшення обсягів пересилання листів, передплати періодичних видань, зменшення кількості одержувачів пенсій  та допомог, 65% працівників працює з неповною завантаженістю, в т.ч. 96% листонош.

З часу різкого підвищення рівня мінімальної заробітної плати та необхідності донарахування єдиного соціального внеску до мінімального розміру за кожного працівника, незалежно від рівня його завантаження, темпи зростання витрат значно перевищують темпи нарощення доходів. За результатами роботи в І півріччі поточного року Житомирська філія направила 87% зароблених доходів на оплату праці працівників та сплату ЄСВ. Але рівень середньої заробітної плати значно менше від середньої по народному господарству області, в результаті чого філія відчуває «кадровий голод».

Житомирська дирекція готова до взаємовигідної співпраці з підприємствами, установами області, що дасть можливість збільшити доходи, покращити фінансовий стан дирекції, збільшити заробітну плату персоналу. Слід зазначити, що дирекція постійно проводить заходи щодо більш якісного обслуговування споживачів, пришвидшення термінів доставки відправлень тощо. Тільки за останні місяці дирекція автоматизувала та підключила до мережі Інтернет біля 50 відділень поштового зв’язку області, на черзі – встановлення POS – терміналів. Більш повна інформація на сайті: ukrposhta.ua.