червня

Крадіжки мобільних телефонів

Крадіжки мобільних телефонів – доволі поширена категорія злочинів, з якими зіштовхується дедалі більше громадян

Зокрема, аналізуючи стан злочинності в Ємільчинському районі протягом 2017 року, органами поліції до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 24 повідомлення про злочини. Із них у ході досудового розслідування 8 розкрито та направлено до суду обвинувальні акти (за 5 місяців 2018 року зареєстровано 6 таких злочинів, із яких 3 розкрито та направлено до суду). В основному злочини даної категорії вчиняються непрацюючими особами в сільській місцевості, а потерпілими стають переважно люди середнього і похилого віку.

Для прикладу, два місяці тому вироком районного суду засуджено 20-річного жителя одного із сіл району за обвинуваченням у вчинені злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 ККУ (крадіжка, вчинена повторно) та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 4 роки 8 місяців.

Як встановлено, відбуваючи іспитовий строк за вчинення корисливого злочину проти власності, обвинувачений повторно здійснив крадіжку мобільного телефону з кишені куртки потерпілої, чим спричинив їй матеріальну шкоду на загальну суму 4 тис. 250 грн. Наразі даний вирок набрав законної сили.

Новоград-Волинська місцева прокуратура звертає увагу громадян на необхідність бути обачними при користуванні власними мобільними телефонами та не залишати їх без уваги або у вільному для сторонніх осіб доступі.

Н. Василюк,

прокурор місцевої прокуратури,